Ana Sayfa / Genel / Bitcoin Fiyatlarının Hedefi Nedir?

Bitcoin Fiyatlarının Hedefi Nedir?

Bitcoin Fiyatlarının Hedefi Nedir? Bitcoin’e, ilgi arttıkça yeniden popülerlik kazanmaktadır. Kripto para birimleri bağlamında “kripto” terimi, dijital para birimlerinin ve bunların işlemlerinin merkezi olmayan sistemler aracılığıyla geliştirilmesini ve işlenmesini sağlayan karmaşık kriptografiyi ifade eder.

Kripto para birimlerinin, neredeyse her zaman devletin sömürüsüne ve kontrolüne dirençli olması amaçlanmıştır. Bu nedenle endüstrinin bu temel özelliği, popülaritesi arttıkça ateş altında kalmıştır. Dahası, Bitcoin fiyatları 50.000 $ ‘ın üzerinde kaldı. Bu nedenle kripto para birimi alanının çok ilgi çektiğini gösteriyor. Apple, Google, Tesla, Samsung, Facebook, PayPal ve Deutsche Bank; son zamanlarda uzun vadeli stratejik planlarına kripto para birimlerini dahil eden tanınan şirketlerden sadece birkaçı.

Bitcoin’in fiyatı yükseldiğinden, kripto endüstrisinde altcoinlerle ilgili ani bir heyecan görülmektedir. Dolayısıyla insanlar bu yıl hangi tokenlerin bir spot kazanabileceğini görmekle daha çok ilgileniyorlar. Bu liste, geçmişte önemli bir büyüme yaşayan ve özellikle fiyat grafikleri veya Ar-Ge için ana akımda olmaya devam edecek olan bu yıl için en iyi on kripto para birimini tanıtmayı amaçlamaktadır. İşte 2021’de yatırım yapmayı düşünebileceğiniz piyasa değerine dayalı en iyi kripto para birimleri.

Bitcoin Fiyatlarının Hedefi Nedir?

2008 yılında Satoshi Nakamoto adıyla anılan anonim bir kişi veya bir grup insan tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Bitcoin, aracılar kullanılmadan eşler arası bitcoin ağında kullanıcıdan kullanıcıya gönderilebilen merkezi olmayan bir dijital para birimidir. Merkez bankası veya tek yöneticisi yoktur. Ağ düğümleri, işlemleri doğrulamak için kriptografi kullanılmaktadır. Dolayısıyla daha sonra blok zinciri adı verilen halka açık dağıtılan bir deftere kaydedilir.

Bitcoin Fiyatlarının Hedefi Nedir?

Fiyatı yükselirse veya düşerse; bitcoin’in kripto para birimi sektörüne hakim olmaya devam edeceğini inkar etmek mümkün değil. Yatırımcılar, var olmaya devam ettiği sürece piyasa istikrarına bakılmaksızın yüksek likiditeden yararlanacaklar.

Bitcoin tahmin edilemez olmasına rağmen, istikrarlı bir yükseliş eğilimine sahiptir. 1.01 trilyon dolarlık piyasa değeri ile BTC, piyasa takipçisi tarafından bilindiği üzere en popüler kripto para birimidir. Merkezi olmayan işlemleri kolaylaştırmanın yanı sıra bir değer deposu olarak geliştirildi.

Ethereum- ETH Hedefleri Nedir?

Akıllı Sözleşmelerin ve Merkezi Olmayan Uygulamaların (DApps) üçüncü taraf kesinti, hırsızlık, kontrol veya müdahaleye gerek kalmadan tasarlanmasını ve çalıştırılmasını sağlayan merkezi olmayan bir yazılım platformudur. Ethereum, blok zinciri olarak adlandırılan ve sürekli büyüyen “bloklar” dizisi veya işlem grupları üzerinde fikir birliği oluşturan ve bu konuda fikir birliğine varan, izinsiz, hiyerarşik olmayan bir bilgisayar ağıdır (düğümler).

Platformun yerel kripto para birimi Ether’dir (ETH). Bitcoin’den sonra, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimidir. Bir programcı olan Vitalik Buterin, 2013’te Ethereum’u önerdi. Ağ, 2014’te kitle fonlaması yapıldıktan sonra 72 milyon jetonluk ilk arzla; 30 Temmuz 2015’te hayata geçti. Ethereum, merkezi olmayan finans, fungible token’lar (NFT’ler) ve birçok Initial Coin Offerings (ICO’lar). Madeni para piyasası kapitalizasyonu, 29 Mart 2021’de 195,54 milyar dolardır.

Tether – USDT Amacı Nedir?

2014 yılında piyasaya sürüldü ve ABD dolarına sabitlenen ilk kripto para birimlerinden biri. Tether, kripto paraları dolar, euro veya Japon yeni gibi belirli bir banka hesabında tutulan eşit miktarda geleneksel fiat para birimleri ile desteklenen blok zinciri tabanlı bir kripto para birimidir.

Bitcoin veya Ethereum dahil olmak üzere diğer yaygın kripto para birimlerinin fiyatlarında görülen büyük dalgalanmaların aksine, kripto para birimi fiyatlarını sabit tutmayı amaçlayan bir kripto para birimi olan bir stabilcoin’dir. Tether, Ocak 2021’de 24,4 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ve 1,00 dolarlık token değeri ile piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimiydi.

Cardano – ADA

Akıllı sözleşmeler için halka açık bir blockchain platformu oluşturmak amacıyla bir kripto para birimi ağı ve açık kaynaklı bir projedir. Ada, Cardano’nun dahili kripto para birimidir. Ethereum ve BitShares’in kurucu ortağı Charles Hoskinson, platformu 2015’te geliştirmeye başladı ve 2017’de piyasaya sürdü. Ethereum’un beş orijinal kurucu üyesinden biri olan Charles Hoskinson, projenin kurucularından biriydi. Ethereum’un rotasıyla ilgili bazı anlaşmazlıklardan sonra ayrıldı ve daha sonra Cardano’nun geliştirilmesine yardımcı oldu. 29 Mart günü 09:36 IST itibarıyla, kar amacı gütmeyen dijital para birimi olan ADA, 1,19 dolardan işlem görüyordu ve 40,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti.

Polkadotv – (DOT)

Blok zinciri birlikte çalışabilirliği sağlamayı amaçlayan; türünün tek örneği olan bir kanıt kanıtı kripto para birimidir. Polkadot, Gavin Wood, Thiel Üyesi Robert Habermeier ve Peter Czaban tarafından yaratıldı. Gavin Wood, Ethereum Projesi’nin kurucularından biridir ve daha önce Baş Teknoloji Sorumlusuydu. Mart 2021 itibarıyla Polkadot’un piyasa değeri 30,3 milyar dolar ve bir DOT ticareti 32,83 dolardır. Polkadot röle zinciri aracılığıyla bağımsız blok zincirinin; bilgi ve işlemleri güvenilir bir şekilde paylaşabileceği bir internet sağlar. Polkadot, merkezi olmayan uygulamaları, yardımcı programları veya kuruluşları oluşturmayı ve bağlamayı kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Bitcoin Fiyatı Ne Olur

Ripple – XRP

Bir kripto para birimi ve ilk olarak; 2012’de piyasaya sürülen finansal işlemler için dijital bir ödeme ağıdır. Ripple Labs, XRP’yi merkezi olmayan ödeme sisteminde kullanılacak bir ödeme belirteci olarak yarattı. XRP, şirket blok zinciri tabanlı bir sistemle başladığından, bir blok zinciri yerine bir doğrulama düğümleri ağı ile kullanılıyor. 2 Nisan itibarıyla Ripple XRP, 26,8 milyar dolarlık piyasa değerine ve 0,5926 USD işlemine sahip.

Uniswap- UNI

Merkezi olmayan bir temelde çalışan bir kripto para birimi değişim protokolüdür. Uniswap protokolünü oluşturan şirketin adı da Uniswap’tır. Akıllı sözleşmelerin kullanılması yoluyla, protokol, Ethereum blok zincirindeki kripto para belirteçleri arasında otomatik işlemlere izin verir. 2 Nisan itibarıyla, 15,2 milyar dolarlık piyasa değeri ve 29,21 dolarlık bir UNI ticareti var.

Litecoin-LTC

MIT / X11 lisansı altında yayınlanan bir kripto para birimi ve açık kaynaklı yazılım projesidir. Litecoin, teknik özellikler açısından Bitcoin ile neredeyse aynıdır. Bu nedenle onu popüler kripto para biriminin erken bir yan ürünü veya altcoin’i haline getirir. Bitcoin’in 10 dakikasına kıyasla Litecoin Ağı, her 2,5 dakikada bir blok işlemeyi hedefliyor. Sonuç olarak Litecoin, işlemleri Bitcoin’den çok daha hızlı bir şekilde onaylayabilmektedir. 2 Nisan itibarıyla, 13,8 milyar dolarlık piyasa değeri ve 206,75 dolarlık bir LTC ticareti var.

ChainLink – LINK

Merkezi olmayan oracle ağı (DON), Ethereum’daki akıllı sözleşmelerin harici veri kaynaklarına, API’lere ve ödeme sistemlerine güvenli bir şekilde bağlanmasına izin veren lider bir zincir içi sağlayıcıdır. Chainlink (LINK), Chainlink merkezi olmayan oracle ağına (DON) güç veren bir Ethereum belirtecidir. 2 Nisan itibariyle, 12,8 milyar dolarlık piyasa değeri ve 30,58 dolara bir LINK işlemi var.

Bitcoin Cash- BCH

2017 yılında Bitcoin’in bir çatalı olarak oluşturulan bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash’in yaratılmasının amacı, Bitcoin’den daha büyük bir blok boyutuna izin vererek ya da fazla işlemin tek bir blokta saklanmasına izin vermekti. Farklılıklarına rağmen Bitcoin Cash veya Bitcoin, aynı fikir birliği mekanizmasının kullanımı ve 21 milyon jetonluk arz limiti dahil olmak üzere bazı teknik benzerlikleri paylaşıyor. 2 Nisan itibariyle, 10.8 milyar dolarlık piyasa değeri ve 575.17 dolara bir BCH ticareti var.

Sonuçta Bitcoin Fiyatlarının Hedefi Nedir?

Sonuç Kripto para birimlerinin popülaritesi göz önüne alındığında, bunlara yatırım yapmak ciddi bir ihtiyat gerektiriyor. Bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce, yatırımcılar potansiyel potansiyellerini dikkatlice değerlendirmelidir. Hoşunuza gitsin ya da gitmesin? kıskanılacak popülaritesini, pazar üstünlüğünü veya kripto para ekosisteminde devam eden alaka düzeyini görmezden gelemezsiniz.

Hakkında forexblogu

Kontrol et

Blockchain Teknolojisi Nedir

Blockchain Teknolojisi Nedir?

Blockchain Teknolojisi Nedir? Kripto para işlemi yapmak istiyorsanız, blockchain teknolojisinin özelliklerini ve bilimsel olarak nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.