Ana Sayfa / Genel / Kazanmak İçin Ne Yapılır?

Kazanmak İçin Ne Yapılır?

Ticaret portföyünüzü genişletmek mi istiyorsunuz. Kazanmak İçin Ne Yapılır? Seçeneklerden ötesine bakmayın, çeşitlendirmenin ve büyük karlar elde etmenin çok yönlü bir yolu. Opsiyon, esasen, bir alıcıya belirli bir zaman dilimi içinde belirli bir fiyattan bir varlığı alma veya satma hakkını değil, yükümlülüğünü sağlayan bir sözleşmedir. Öz sermaye ve hisse senetlerinden gayrimenkule kadar çeşitli varlıklar için yatırım seçenekleri mevcuttur.

Kazanmak İçin Ne Yapılır?

Deneyimli yatırımcılar için, seçenekler çok yönlülük dünyasının kapılarını açar ve durumlar değiştikçe alım satım pozisyonunuzu hızla ayarlamanıza olanak tanır. Seçenekleriniz ile daha az miktarda nakit harcama ile güçlü kâr marjı yakalamanız mümkündür. Tek bir ticari materyali takas edebilir, veya birden çok materyali daha potansiyel bir şekilde daha kazançlı bir ticarette uygulamanız mümkündür. Her şey, yatırımcılara istedikleri anlaşmaları yaratmaları için daha fazla özgürlük sağlayan seçeneklere imkan sunar.

Seçeneklerin Riskleri Nedir?

Seçenekler çok yönlü olduğu için riskler duruma göre farklılık gösterir. Her yatırımcı, seçeneklerinin ne kadar spekülatif veya muhafazakar olmasına karar verebilir. Sonuçta, bir seçenek bir şeyi satın alma yükümlülüğünü değil, sadece satın alma hakkını içerir. Bununla birlikte, seçenekler daha gelişmiş bir ticaret olma eğilimindedir.

Kazanmak İçin Ne Yapılır?

Genel olarak daha yüksek bir risk derecesine sahiptir. Genellikle, alım satım seçeneklerinin risk nedeniyle herkes için uygun olmadığına dair bir sorumluluk reddi olur. Alım satım seçenekleri, deneyimsizseniz veya ne yaptığınızı tam olarak anlamıyorsanız özellikle risklidir.

Nasıl Kazanabilirsiniz?

Opsiyon ticareti iki kategoriye ayrılır: aramalar ve satmalar. Bir arama, opsiyonu satın almanız içindir ve opsiyonu üzerinde anlaşılan fiyattan sattığınız zamandır. Alım ve satım işlemlerinde dört ana ticaret stratejisi vardır:

  • Uzun çağrı: Satın alma çağrılarını içerir ve belirli bir hisse senedinde yükseliş gösteren ancak fazla risk almak istemeyen yatırımcılar veya düşüş piyasasında kaldıraçlı kar elde etmek isteyenler için iyidir. Bir opsiyonun büyüklüğü 100 hisse senedine eşittir. Bu da satın alma çağrılarının daha fazla net kar sağladığı anlamına gelir. Örneğin, bir hisse senedinin 500 hissesini veya beş opsiyonun eşdeğerini satın alarak hisse senedi büyüdüğünde daha büyük bir ödül elde edebilirsiniz. Uzun bir arama riski, yatırımcının ödediği prime eşittir, ancak kar potansiyeli esasen sınırsızdır.
  • Uzun süre: Alım satım işlemlerini içerir. Kaldıraçlı bir pozisyondan yararlanmak isteyen yatırımcılar bir açık satış stratejisini riske atmak istemeyen yatırımcılar için iyidir. Piyasada düşüş yaşıyorsanız, bir satım seçeneği hisse senedi fiyatı düştüğünde kar elde etmenizi sağlar. Hisse senedi fiyatı yükselirse, tek kaybınız prim olacak şekilde seçeneğin sona ermesine izin verin. Bir yatırımcının kaybedeceği en fazla şey ödenen primdir, ancak hisse senedinin değerine bağlı olarak kazanç sınırlıdır.
  • Örtülü çağrı: Hisse senedinin temel fiyatının değişmesini beklemeyen yatırımcılar için iyidir. Strateji, alım opsiyonu için kısa bir pozisyon ile varlıktaki uzun pozisyonu birleştirerek alıcının önceden belirlenen fiyat üzerinden teslimat yapabilmesini sağlar. Hisse fiyatı çok artarsa ​​veya azalırsa; yatırımcı hisseyi tamamen kaybetme veya opsiyonun değersiz olma riski ile karşı karşıyadır.

Koruyucu Kıyafet

Koruyucu kıyafet, Bu strateji, temel varlığa sahip olan ve olumsuz koruma isteyen yatırımcılar için işe yarar. Varlığı satmaya benzer şekilde çalışır. Ancak yatırımcının portföyü tasfiye etmek yerine uzun vadede potansiyel kazançlara erişmesine olanak tanır; esasen bir sigorta anlaşmasıdır. Koruyucu bir satış, varlık üzerinde uzun bir pozisyon ve uzun bir satış opsiyon stratejisi içerir. Vade sonunda fiyat artarsa ​​yatırımcı prim kaybedebilir, sonucunda ise fiyatı artarak kazanabilmesi mümkündür. Temel fiyat düşerse portföyün değeri düşer ancak yatırımcı satım opsiyonu pozisyonundan kazanç sağlar. Bu strateji için potansiyel kayıplar nispeten minimumdur.

Sonuçta Kazanmak İçin Ne Yapılır?

Ticaret seçenekleri söz konusu olduğunda sonsuz sayıda olasılık vardır. Yukarıda listelenen dört strateji temel bilgilerdir. Profesyonel bir yatırımcı, ticaret portföyünü ne kadar çeşitlendirirse, kazanma şansı o kadar artabilmektedir. Sabır ve araştırma ile kazançlı ve çeşitli seçenekler portföyü oluşturabilirsiniz.

Hakkında forexblogu

Kontrol et

Blockchain Teknolojisi Nedir

Blockchain Teknolojisi Nedir?

Blockchain Teknolojisi Nedir? Kripto para işlemi yapmak istiyorsanız, blockchain teknolojisinin özelliklerini ve bilimsel olarak nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.