Ana Sayfa / Genel / Western Union Güvenli Mi?

Western Union Güvenli Mi?

Western Union Güvenli Mi? dünyanın her yerindeki kişisel ve ticari müşteriler için para taşıyan küresel bir ödeme sağlayıcısıdır. Çoğu ülke ve bölgeye ve bu bölgelerden ödemeleri çevrimiçi olarak veya şahsen düzenleyebilirsiniz.

Western Union’ı bir ödeme için kullanmayı düşünüyorsanız, nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu inceleme, W/U hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsamaktadır.

Western Union Güvenli Mi?

Western Union, ödemeleri düzenlemenin farklı yollarını sunar ve ayrıca müşterilerin paralarını bir dizi farklı yolla almalarına olanak tanır. Kullanılabilen seçenekler, gönderdiğiniz ülkeye göre değişir. Western Union web sitesini ziyaret ederek, uygulamayı kullanarak veya yakınınızdaki bir acenteyi arayarak tüm seçeneklerinizi görebilirsiniz.

Western Union Güvenli Mi?

W/U sisteminin nasıl kullanılacağına dair temel bilgilere bir göz atalım.

Western Union İle Nasıl Para Gönderilir?

Western Union müşterileri, çevrimiçi olarak veya telefonla veya bir temsilci konumunu ziyaret ederek para gönderebilmektedir. İşte yapmanız gerekenler:

 • Western Union web sitesinde veya uygulamasında bir profil oluşturun
 • Para Gönder seçeneğine tıklayın
 • Yapmak istediğiniz transferin ayrıntılarını girin – hedef ülke ve miktar
 • Doğrudan banka havalesi, nakit tahsilat veya mobil para transferi gibi mevcut seçeneklerden alıcının parasını nasıl alacağını seçin
 • Nasıl ödeme yapmak istediğinizi onaylayın – kredi kartı veya banka kartı, banka hesabınızdan veya bir acente konumunda nakit olarak
 • Ücretleri ve döviz kurunu kontrol edin ve işlemi onaylayın

Western Union Para Gönderme

Şahsen para gönderin

 • Temsilci bulma aracı kullanarak size yakın bir Western Union acentesi bulun. (Bir çok Türk bankasının anlaşması mevcuttur.)
 • Temsilci, döviz kuru ve ödemeniz için geçerli olan ücret dahil olmak üzere seçenekleriniz konusunda size yol gösterecektir.
 • Nakit ödeyin. Bazı yerlerde banka kartı kullanarak da ödeme yapabilirsiniz.

Western Union İle Nasıl Para Alınır?

Doğrudan bankaya ödeme olarak Western Union aracılığıyla para gönderirseniz, işlendikten sonra hesabınızda otomatik olarak görünecektir.

Nakit tahsilat için size para gönderiliyorsa, aşağıdakilerle birlikte bir acente konumunu ziyaret etmeniz gerekir:

 • Transfer takip numarası – bu MTCN olarak bilinir ve size gönderen tarafından verilecektir.
 • Gönderenin tam adı – ödemeyi yaptıkları ülkeyi veya eyaleti de onaylamanız gerekebilir.
 • Devlet tarafından verilen kimliğiniz veya pasaportunuz.

Elde etmeyi beklediğiniz miktarı onaylamanız gerekecek ve bazı ülkelerde yanıtlamanız gereken bir güvenlik sorunuz da olabilir.

Western Union Döviz Kuru Farkı?

Western Union ile bir transfer oluşturduğunuzda, ödemeyi onaylamadan önce önerilen döviz kurunu görürsünüz.

W/U, döviz bozdurarak para kazanmaktadır. Bu nedenle, kullanılan ücrete ek bir ücretin yanı sıra transferiniz için ödediğiniz herhangi bir ön yönetici ücreti olduğu anlamına gelir. Bu ücreti, Western Union tarafından sunulan döviz kurunu Google’da bulacağınız para biriminiz için orta piyasa döviz kuruyla karşılaştırarak görebilirsiniz.

Ödemeyi bir acente konumunda düzenlerseniz, çevrimiçi olarak sunulan fiyatların kullanılanlarla aynı olmayabileceğini bilmek de iyidir. İşlemi onaylamadan önce oranları dikkatlice kontrol edin.

Western Union Ücretleri

Western Union ile para gönderme ücretleri, ödemeyi nasıl yapmak istediğinize ve hedef ülkeye göre değişecektir. Çevrimiçi para gönderiyorsanız, transferi onaylamadan önce maliyetleri ve döviz kurunu görürsünüz. Bir acentenin bulunduğu yerdeyseniz, temsilci, ödeme yapmadan önce işleminiz için geçerli olan ücretleri ve oranları size söyleyecektir.

Transferiniz için kredi kartı kullanarak ödeme yapmanız, ek ücretler ödediğiniz anlamına gelebilmektedir.

Western Union Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Yurtdışına para göndermenin doğru yolunu bulmanız biraz araştırma gerektirecektir. Bu nedenle dikkate alınması gereken farklı özelliklere ve ücretlere sahip birçok farklı hizmet vardır. İhtiyaçlarınız için en iyi sağlayıcıyı bulmanıza yardımcı olmak için Western Union kullanmanın bazı artıları ve eksileri şunlardır:

Artıları:

 • Western Union, dünya çapında 500.000’den fazla acenteye sahiptir.
 • 200’den fazla ülke ve bölgeye 130 para biriminde gönderin.
 • Ödemeler nakit olarak alınabilmektedir. Alıcınızın banka hesabı yoksa kullanışlıdır.
 • Nakit ödemeler genellikle hızlıdır. Bu nedenle sadece birkaç dakika içinde tahsil edilebilmektedir.

Eksileri:

 • Ücretler nispeten yüksek olabilmektedir. Ve kullanılan döviz kuru marjı, transferin gerçek maliyetini görmeyi zorlaştırabilmektedir.
 • Transfer için nasıl para yatırdığınız ve alıcının parasını nasıl alacağı dahil olmak üzere ödeme türüne göre maliyetler değişebilmektedir.
 • Western Union, ödemeleri nakit olarak isteyen bazı dolandırıcılar tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle para iadesi kolayca yapılamaz. Para göndereceğiniz kişiyi tanıdığınızdan ve güvendiğinizden emin olun.

Uluslararası ödemeniz için doğru sağlayıcıyı seçmek, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilmektedir. Ödemenizin güvenli ve verimli bir şekilde işlendiğinden emin olmak için ödevinizi başlamadan önce yapın ve böylece mevcut en iyi teklifi aldığınızı bilirsiniz.

Sonuç Olarak Western Union Güvenli Mi?

W/U para alma ve gönderme işlemleriniz bir çok banka aracılığı ile kolayca gerçekleşmektedir. E-cüzdan hesaplarını model olarak canlandırırsak, Western Union oldukça güvenli bir para transfer sistemidir.

W/U Amerika Colorado da faaliyet gösteren kurumsal bir şirkettir. Türkiye faaliyetlerini yasal olarak sürdürmektedir. Uluslar arası para transferlerinizi kolay bir şekilde yapmanız mümkündür.

Hakkında forexblogu

Kontrol et

Blockchain Teknolojisi Nedir

Blockchain Teknolojisi Nedir?

Blockchain Teknolojisi Nedir? Kripto para işlemi yapmak istiyorsanız, blockchain teknolojisinin özelliklerini ve bilimsel olarak nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.