Ana Sayfa / Genel / Yatırımcılar için Kırmızı Çizgiler

Yatırımcılar için Kırmızı Çizgiler

Yatırımcılar için Kırmızı Çizgiler Nelerdir? Yeni yatırımcılar paralarını nereye koyacaklarına gelince birçok seçenekle karşı karşıyadır. Herhangi bir yatırımın bazı riskleri vardır, ancak her zaman sorunlara işaret eden belirli şeyler vardır. Finansman sağlamayı düşünen bir yatırımcı veya girişimci olmanız fark etmeksizin;

Yatırımcıların zarara uğramamaları için dikkat etmeleri gereken tüm hususları analiz ederek, kısaca sizler için özetledik.

Yatırımcılar için Kırmızı Çizgiler

Makalemizin temel amacı, ticari yönünüzü ortaya çıkartarak profesyonel bir şekilde stratejilerinizi profesyonel bir şekilde uygulamanızı sağlamaktır. Madde madde olarak kısa ve sade bir şekilde sizler için aktarımını gerçekleştirdik.

Büyük Ekip

Bir başlangıç esnasında, genellikle kurucu ortaklardan danışmanlara ve tohum yatırımcılarına kadar uzanan bir ekip içerir. Ancak yatırımcılar çok fazla üyesi olan bir ekibe dikkat etmelidir. Çok sayıda ekip üyesine eşitlik vermek, özellikle görece deneyimsizlerse, gelecekteki sorunlara ve potansiyel paranın kötü yönetilmesine yol açabilir.

Yatırımcılar için Kırmızı Çizgiler

Teknik Becerilerin Dış Kaynak Kullanımı

Çoğu girişim, web sitesi geliştirme, ürün geliştirme veya uygulama geliştirme gibi en azından bazı teknik geliştirme yönlerine sahiptir. Şirket kurucuları bir takım becerilere sahip değil ise bunu üçüncü kişilerle paylaşıyorsa; Şirketin değerinin çoğunu tamamen yatırım yapmamış birinin eline bırakır ve uyum sağlamak için dışarıdan birine ödeme yapma maliyetini büyük ölçüde artırabilir. Ve işi geliştirmek. Günümüzde en çok yatırım yapılan şirketlerde genellikle kadrosu ticari beceriksizlikler ile dolu şirket yöneticileri ile orantılıdır.

Her Kurucu Bir Kahraman Değildir

En başarılı girişimlerin, tüm zamanlarını şirketlerinin büyümesine adayan tutkulu kurucuları vardır. Tam zamanlı bir işten vazgeçip kendisini tamamen yeni bir işe adamaya istekli olmayan bir kurucu; Yatırımcılara yeni işlerine tam olarak güvenmediklerini ve geri dönecek bir işe ihtiyaç duyduklarını gösterir. Şirketlerinde çalışmak için zamanı ve yeri olan girişimciler daha büyük başarı elde etme eğilimindedir ve yatırımcılar için daha caziptir.

Kötü Kenar Boşlukları

Başarılı bir başlangıç ​​yapmanın anahtarı, maliyetleri kontrol etmek ve genel giderleri düşük tutmaktır. Bir startup yalın marjlarla çalışıyorsa ve bu marjları nasıl düşüreceğine dair gerçek bir planı yoksa, bir yatırımcı büyük olasılıkla bir şeye para akıtıyor ve eğer varsa, paranın tamamı olacağı için çok fazla getiri elde etmiyor. üretim maliyetlerine gidin. Düşük marjlı bir başlangıç; Yeni ortaklar ve üreticilerle bağlantı kurarak veya üretim seviyelerini artırarak marjları nasıl iyileştireceğine dair uygulanabilir bir plana sahip olmalıdır.

Sektör Saflığı

Yatırımcılar, genellikle işletmelerinin karşılaşacağı zorlukları fark eden ve bunları ele alan pozitif yatırımcılar ararlar. Rekabeti reddeden veya körü körüne iyimser olan girişimciler; girdikleri sektörün tam olarak farkında olmadıklarını gösterirler; bu diğer önemli sorunlar ile karşılaşmamanız için sizler bir uyarı işareti olabilir. Bir işletmenin rekabete sahip olması onun başarısız olacağı anlamına gelmez; yatırımcılar sadece girişimcilerin rekabeti ele almalarını ve rekabetçi bir sektörde nasıl faaliyet göstereceklerine dair gerçekçi bir plana sahip olmalarını isterler.

Kırmızı Çizgi Nedir

Kötü Kişisel Mali Durum

Bir yatırımcı bir ticari materyallere baktığında, her şey masanın içindedir. Kredi geçmişi kötü olan veya başka bir gelir kaynağı olmayan kurucular; yeni yatırımcılar için oldukça risk oluşturmaktadır. Çünkü yatırımcı parayı nasıl idare edeceğine ve bu paranın şirket yerine; Bir şirketin kurucuları, yaşam tarzını finanse edip edemeyeceğine tamamen güvenmeniz mümkün değildir. Sorumlu girişimciler, geçim giderleri için kullanabilecekleri mali rezervlere veya başka bir gelir kaynağına sahip olmalıdır.

Yavaş Büyüme

Akıllı yatırımcılar, bir girişimin geçmişine ve ekibin mevcut durumuna ulaşmasının ne kadar sürdüğüne bakar. Bu şirketin bu parayla ne yaptığını görmek için önceki hibelere veya yatırımlara bakmayı da içerir. Yavaş veya durmuş büyüme, yatırımcılara ekibin strateji, envanter veya finansla ilgili sorunlarla karşılaştığını gösterir. Büyüme durdu ise; girişimciler platonun yalnızca geçici olduğunu ve tekrar yoluna girebileceklerini gösteren geçerli bir açıklamaya sahip olmalıdır.

Zayıf Büyüme Planları

Girişimcilerin hem cesur hem de gerçekçi olması gerekir. Yatırımcılar, genellikle pazarlama ve genişleme için eksiksiz güçlü bir planı olmayan bir şirkete yatırım yapmak istemezler çünkü bu; Kurucuların şirket için tüm strateji ve hedefler üzerinde düşünmediğini gösterir. Tam bir iş planı, pazarlama, büyüme ve genişleme için bir strateji içerir.

Hakkında forexblogu

Kontrol et

Blockchain Teknolojisi Nedir

Blockchain Teknolojisi Nedir?

Blockchain Teknolojisi Nedir? Kripto para işlemi yapmak istiyorsanız, blockchain teknolojisinin özelliklerini ve bilimsel olarak nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.